niedziela, 25 stycznia 2009

Dyktando

Scrap wykonany pod dyktando Joasii na Naszym Forum :) Przyznaję, że bardzo mi się podobało robienie go, a już szczególnie porównywanie go z innymi pracami ;)


Scrap powstał wg poniższego opisu:
Baza scrapa - kwadrat Zdjęcie prostokąt – poziomo. Do tego dwa prostokąty innego papieru (jeden długości krótszego boku zdjęcia, drugi dłuższego boku ) mogą by niezbyt szerokie bo i tak będą tylko trochę wstawac spod zdjęc. 3-4 paski innych kolorowych papierów lub wstążki szerokości o,5-1 cm (wg waszego uznania) Kwiatki, ewentualnie okrągłe stempelki i rubonsy (ale można je zastąpic ręcznymi malowankami).
Zdjęcie umieszczamy mniej więcej na środku scrapa i przesuwamy delikatnie w prawo Jeśli ktoś ma możliwośc zdjęcie może być przeszyte na około Pod zdjęcie z prawej strony wsuwamy krótszy kawałek papieru tak aby wystawał ok. 1-2 cm , na dole zdjęcia robimy to samo z dłuższym prostokątem papieru.
Po lewej stronie w lewym górnym rogu zdjęcia ma być umieszczony opis (journaling) w kształcie dośc dużego koła (kilku kółek) częściowo chowający się pod zdjęciem (mam nadzieję że wiecie o co chodzi) Nad prawym górnym rogiem zdjęcia dośc duży ale krótki tytuł (mniej więcej od połowy zdjęcia do końca wystającego papieru ) Pod zdjęciem (mogą odrobinę na nie zachodzic) umieszczamy kilka cienkich pasków papieru (poziomo) lekko skierowanych z lewej strony w dół, do tego dorzucamy kilka-kilkanaście kwiatków rozmieszczamy je wzdłuż pasków papieru, w lekkim nieładzie (jedne niżej drugiej wyżej) oraz w prawym rogu zdjęcia i w lewym rogu zdjęcie ( myślę ze tu nie będę dokładnie podawac ile w którym rogu, będzie ciekawiej ) W każdym razie powiniec powstac taki jakby ciąg kwiatków na dole zdjęcia. Do tego pomiędzy kwiatkami dorzucamy kilka zawijasków tu i tam, parę cwieków lub innych okrągłych małych elementów.
No i na koniec w prawym dolnym rogu zdjęcie (pod kwiatkami i paskami papieru (może to wszystko na siebie zachodzic oczywiście) dodajemy kolejny journaling w kształcie koła ( tym razem małego ) albo jakąś okrągłą pieczątkę czy taga ( ważne by był kolisty kształt z jakimś napisem)

PS. Na http://polki-scrapuja.blogspot.com/ rozdają przesłodnie cukiereczki :)

Brak komentarzy: