czwartek, 29 stycznia 2009

Kartka urodzinowa :)

Kartka dla mojej ukochanej Mamuśki na któreśtam urodzinki :)

PS. Oliwiaen (http://oliwiaen.blox.pl/html) rozdaje słodycze :)

niedziela, 25 stycznia 2009

Dyktando

Scrap wykonany pod dyktando Joasii na Naszym Forum :) Przyznaję, że bardzo mi się podobało robienie go, a już szczególnie porównywanie go z innymi pracami ;)


Scrap powstał wg poniższego opisu:
Baza scrapa - kwadrat Zdjęcie prostokąt – poziomo. Do tego dwa prostokąty innego papieru (jeden długości krótszego boku zdjęcia, drugi dłuższego boku ) mogą by niezbyt szerokie bo i tak będą tylko trochę wstawac spod zdjęc. 3-4 paski innych kolorowych papierów lub wstążki szerokości o,5-1 cm (wg waszego uznania) Kwiatki, ewentualnie okrągłe stempelki i rubonsy (ale można je zastąpic ręcznymi malowankami).
Zdjęcie umieszczamy mniej więcej na środku scrapa i przesuwamy delikatnie w prawo Jeśli ktoś ma możliwośc zdjęcie może być przeszyte na około Pod zdjęcie z prawej strony wsuwamy krótszy kawałek papieru tak aby wystawał ok. 1-2 cm , na dole zdjęcia robimy to samo z dłuższym prostokątem papieru.
Po lewej stronie w lewym górnym rogu zdjęcia ma być umieszczony opis (journaling) w kształcie dośc dużego koła (kilku kółek) częściowo chowający się pod zdjęciem (mam nadzieję że wiecie o co chodzi) Nad prawym górnym rogiem zdjęcia dośc duży ale krótki tytuł (mniej więcej od połowy zdjęcia do końca wystającego papieru ) Pod zdjęciem (mogą odrobinę na nie zachodzic) umieszczamy kilka cienkich pasków papieru (poziomo) lekko skierowanych z lewej strony w dół, do tego dorzucamy kilka-kilkanaście kwiatków rozmieszczamy je wzdłuż pasków papieru, w lekkim nieładzie (jedne niżej drugiej wyżej) oraz w prawym rogu zdjęcia i w lewym rogu zdjęcie ( myślę ze tu nie będę dokładnie podawac ile w którym rogu, będzie ciekawiej ) W każdym razie powiniec powstac taki jakby ciąg kwiatków na dole zdjęcia. Do tego pomiędzy kwiatkami dorzucamy kilka zawijasków tu i tam, parę cwieków lub innych okrągłych małych elementów.
No i na koniec w prawym dolnym rogu zdjęcie (pod kwiatkami i paskami papieru (może to wszystko na siebie zachodzic oczywiście) dodajemy kolejny journaling w kształcie koła ( tym razem małego ) albo jakąś okrągłą pieczątkę czy taga ( ważne by był kolisty kształt z jakimś napisem)

PS. Na http://polki-scrapuja.blogspot.com/ rozdają przesłodnie cukiereczki :)

środa, 21 stycznia 2009

Na Dzień Babci :)

Pierwsza kartka została wręczona mojej ukochanej Babci (niestety została mi już tylko jedna :( ). Przy tworzeniu jej zainspirowałam się kartkami Agnieszki (mam nadzieję, że mnie nie pobije ;) ).
Drugą kartkę dostała jakiś czas temu moja ciocia z okazji imienin.
niedziela, 18 stycznia 2009

Album świąteczny, cz. II

Reszta albumu ;) Oczywiście bez zdjęć, ponieważ nadal nie mogę się zdecydować , które wywołać ;)

wtorek, 13 stycznia 2009

Cukierasy

Chwilowo nie specjalnie mam co pokazywawać, więc zwiedzam inne blogi. I tak trafiłam do Chwilki (http://mojemiejsce13.blox.pl/2009/01/na-okolicznosc-50000.html) i do Jaszmurki (http://jaszmurkowekrzywulce.blogspot.com/), które rozdają cukierasy tak słodkie, że aż ślinka cieknie ;) Może tym razem się uda :)

sobota, 10 stycznia 2009

Album Świąteczny, cz. I

Hmmmm.... Tak jakby dawno mnie tu nie było... Przyznaję się szczerze- leniłam się ;) Co nie oznacza, że próżnowałam :)
W albumie będą zdjęcia z "sesji świątecznych", jak to mówią moje kuzynki, muszę je jeszcze tylko wywołać, no i wybrać...co nie będzie łatwe, ponieważ jest ich "dość dużo" ;). No i oczywiście muszę jeszcze dokończyć album!Album powstał na gotowej bazie 15x15 cm., z papierów Dovecraft- This The Season.

PS. Tak na dobry początek nowego roku Mamajudo (http://wolnachwila.blogspot.com/) rozdaje cukierasy!!! Zdjęcia nie wklejam, bo i po co korcić innych ;)